Stek tomahawk

Stek tomahawk to klasyka BBQ na najwyższym poziomie. Już sam jego wygląd budzi respekt. Jest duży, posiada charakterystyczną długą kość żebrową, której zawdzięcza nazwę oraz niezapomniany smak. Jego przygotowanie stanowi pewne wyzwanie, ale jest jednym z ulubionych kawałków grillmasterów. Wprost idealnie nadaje się do smażenia oraz grillowania. Każdy koneser powinien go spróbować, dlatego serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

NICZYM INDIAŃSKI TOPÓR

Tomahawk steak jest uwielbiany na całym świecie. Przygotowuje się go z wołowiny pochodzącej z przedniej części mięśnia grzbietowego, znajdującego się po obu stronach kręgosłupa oraz po zewnętrznej stronie żeber. Jest to więc antrykot z długą kością, ale amerykańska nazwa z powodzeniem wypiera polską nomenklaturę. Kość, która jest jego znakiem rozpoznawczym to całe żebro wołowe.

To prawda, że gotowe danie wygląda spektakularnie i przypomina broń używaną przez Indian. Ale początkowo za pozostawieniem wystającego elementu przemawiały nie względy wizualne, a praktyczne. Żebra używano bowiem do przewracania porcji umieszczonych na grillu lub patelni. Co znacząco skracało proces obróbki i pozwalało równomiernie dopiec każdy kawałek. A to w przypadku tomahawka nie jest takie łatwe.

STEK O WYJĄTKOWYM SMAKU

Prawidłowe przygotowanie prawie kilogramowej sztuki mięsa o nietypowych wymiarach jest wyzwaniem dla niejednego amatora sztuki barbecue. Nie tylko ze względu na umiejętności, ale przede wszystkim rozmiar urządzenia, potrzebnego do jego przygotowania. Turystyczny grill z pewnością będzie za mały, tak samo jak zwykła patelnia. Chociażby dla tego steka warto więc zainwestować w porządnego grilla. Wyjątkowy, niezapomniany smak spowoduje, że będziemy w pełni usatysfakcjonowani zwrotem z tej inwestycji.

Kość oraz tłuszcz zawarty w mięsie komponują się w doskonałą symfonię smaków i aromatów. To wielki kawał mięsa. Jego przygotowanie ma w sobie coś atawistycznego, pierwotnego. Jednym stekiem jest w stanie nasycić się nawet kilka osób (całe mini plemię).

Z CZYM PODAWAĆ

Najlepiej, smak gotowego mięsa podkreślą sól i pieprz. Jest on tak doskonały, że żadne wymyślne marynaty nie są do niczego potrzebne. Ewentualnie można serwować go z masłem czosnkowym.

Jeżeli zdecydujesz się na podanie steka z antrykotu gościom, zadbaj o to, by grał główną rolę. Wszelkie dodatki, takie jak sosy czy sałatki postaw obok.

Jak każda wołowina, także tomahawk steak znakomicie czuje się w towarzystwie grillowanych warzyw np. kukurydzy, wyrazistej rukoli czy marynowanej papryki. Rozgrzany grill może posłużyć do przygotowania zarówno mięsa jak i dodatków. Nie zapomnij o sosie bbq.

 

Cena

Etykiety

Pokaż wyniki (4)
Stek tomahawk
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po:

Stek z antrykotu Tomahawk - australijska wołowina

Stek z antrykotu z długą kością - produkt mrożony

O tym, że antrykot jest znakomity na grilla wie każdy amator steków, ale prawdziwym królem jest Tomahawk, który dzięki dodatkowej kości żebrowej nadaje stekowi dodatkowego mięsnego, głębokiego aromatu. Ta porcja jest idealna dla prawdziwego faceta.

 • Cena PLN za 100 g:
  • 22,4
 • Kraj pochodzenia:
 • Waga opakowania [kg]:
  • 1
Od
42,21 USD brutto
do
74,49 USD brutto

Stek Tomahawk USDA CHOICE - wołowina USA

Stek z antrykotu z długą kością żebrową - produkt mrożony

Tomahawk to idealna propozycja na grilla. Pełny smaku i aromatu stek dostarczy niezapomnianych wrażeń kulinarnych. Dodatkowo dzięki długiej kości żebrowej wygląda spektakularnie i z pewnością zrobi wrażenie na Twoich gościach.

Od
71,96 USD brutto
do
119,94 USD brutto

Tomahawk Wagyu australijska wołowina jakości MSA 5

Stek z antrykotu z długą kością żebrową - produkt mrożony

Doskonałej jakości, sezonowany stek. Spektakularnie zaprezentuje się na Twoim grillu.

 • Cena PLN za 100 g:
  • 37,99
 • Kraj pochodzenia:
 • Waga opakowania [kg]:
  • 1
Od
84,23 USD brutto
do
117,91 USD brutto

Tomahawk Wagyu australijska wołowina jakości MSA 6+

Stek z antrykotu z długą kością żebrową - produkt mrożony

Doskonałej jakości, sezonowany stek. Spektakularnie zaprezentuje się na Twoim grillu.

 • Cena PLN za 100 g:
  • 50,37
 • Kraj pochodzenia:
 • Waga opakowania [kg]:
  • 1
Od
111,68 USD brutto
do
156,34 USD brutto