Steki z krokodyla

STEKI Z KROKODYLA – EGZOTYKA NA TWOIM GRILLU

Krokodyle to gady prowadzące wodno-lądowy tryb życia. W Polsce można zobaczyć je w zoo lub coraz częściej na talerzu. Dostępne w naszej ofercie steki z krokodyla zaskoczą cię zarówno smakiem jak i konsystencją. A goście, którym je zaserwujesz z pewnością nie będą wiedzieli co jedzą (o ile im tego nie zdradzisz).

MIĘSO PEŁNE NIESPODZIANEK

Steki z krokodyla są niezwykłe pod wieloma względami. Pierwszym jest wygląda. Nazwa stek natychmiast przywołuje przed oczami obraz czerwonego mięsa. Tymczasem mięso z krokodyla jest białe. Każdy kto je widzi spodziewa się więc drobiu. Nic bardziej mylnego.

Krokodyle porcje w niczym nie przypominają kawałków popularnego ptactwa. Smakowo bliżej im do ryb słodkowodnych czy owoców morza. Są delikatne i zwarte, wbrew oczekiwaniom nie rozpadają się. Ostatecznie skojarzenia z rybami rozwiewa wielkość porcji.

Zaskakująca jest także część ciała zwierzęcia z której wycinane są steki. Goszczące na grillu kawałki pochodzą z grzbietu lub ogona. Bo właśnie tam znajduje się najwięcej mięśni.  

ZDROWO I DO SYTA

Steki z krokodyla są nie tylko zdrowe i dietetyczne. Dzięki dużej ilości łatwo przyswajalnego białka można się nimi najeść.

Ten egzotyczny rarytas jest źródłem wielu witamin, przede wszystkim tych z grupy B i minerałów np. fosforu i potasu. Co w połączeniu z niską zawartością kalorii stanowi bardzo ciekawą propozycję dla osób restrykcyjnie pilnujących diety. Tym bardziej, że zawartość tłuszczu w porcji jest minimalna, co ma znaczenie dla osób skarżących się na problemy z cholesterolem.

Ale to nie koniec wyjątkowych właściwości. Krokodyle mięso zawiera także kwasy omega-3, których suplementacja jest zalecana każdemu.

 

Cena

Etykiety

Pokaż wyniki
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po:

Stek z krokodyla

hodowanego w Zimbabwe 250g - produkt mrożony

Indeks katalogowy: Kro000012

Stek z krokodyla to bardzo ciekawa, egzotyczna propozycja na grilla dla wszystkich, którzy kochają eksperymentować w kuchni i poznawać nowe smaki.

  • Cena PLN za 1 kg:
    • 187,65
  • Kraj pochodzenia:
  • Waga opakowania [kg]:
    • 0,25
12,38 USD -5% 11,76 USD brutto
Brak
Realizacja do 2 dni