Zobacz wszystkie ()
Brak wyników wyszukiwania.
0 Ulubione
Filtrowanie
Techniki kulinarne:
Cena:
-

Kaczka

( prod.)

Mięso kaczki jest spożywane na całym świecie, a szczególną popularnością cieszy się w Chinach. Jest ono bogatym źródłem białka, a także wielu witamin i minerałów. W przypadku tego mięsa często spotykamy się z dyskusją czy mięso kaczki traktować jako mięso czerwone czy jako mięso białe. Kolor ma ciemno krwisty. Również podobnie jak wołowinę, serwujemy ją w stopniu wysmażenia medium rare. Chodzi o to by była podana pięknie różowa w środku i soczysta. Dla nas najważniejsze jest to, że dzięki bogatej zawartości tłuszczu mięso z kaczki jest niesamowicie pyszne i aromatyczne. Ma znacznie więcej smakowitości niż kurczak czy indyk i za to ją kochamy.

424,56 zł
Waga opakowania
  • Cena za 100g: 84,91 zł
  • Cena za 100g:
    84,91 zł
  • Kraj pochodzenia: Węgry
Odkryj wyrafinowany smak foie gras z kaczki. Ten ekskluzywny przysmak jest uwielbiany przez szefów kuchni. Pochodzi on od kaczek hodowanych w specjalny sposób, aby uzyskać najbardziej delikatny, subtelny, aksamitny...

Jak przygotować mięso z kaczki

Najlepszą techniką kulinarną dla kaczki jest pieczenie. Można ją upiec na dwa sposoby. Jednym z nich jest „spatchcocking” czyli usunięcie kręgosłupa i pieczenie kaczki „rozpłaszczonej”. Taka forma jest łatwiejszym sposobem przygotowania. Umożliwia bardziej równomierne i szybsze pieczenie. Drugim sposobem jest przygotowanie klasycznej pieczeni, piekąc ptaka w całości.

Tak jak w przypadku gęsi warto naciąć lub nakłóć pierś kaczki ostrym nożem. Można zrobić skośne nacięcia, tworzące coś na kształt szachownicy. Nie musimy doprawiać wymyślnymi przyprawami. Aby poczuć naturalny, pyszny smak mięsa z kaczki wystarczy pieprz i sól. Nie potrzebujemy też dodatkowego tłuszczu. Kaczka sama w sobie ma odpowiednią ilość tkanki tłuszczowej w skórze, który da nam wystarczająco dużo soczystości. Po upieczeniu skórka zrobi się idealnie chrupiąca i pyszna.

Piec warto w brytfannie. Możemy dodać do niej ulubione korzenne warzywa i ziemniaki układając je na dnie. Wytapiający się z kaczki tłuszcz doda im smakowitości. Warto dodać trochę wody na dno żeby się nie przypalały.

Przez pierwsze pół godziny powinniśmy piec w temperaturze ok. 230°C. Następnie można obniżyć temperaturę do ok 170°C i piec jeszcze przez około godzinę, aż temperatura w mięsie (najlepiej sprawdzić w środku uda) osiągnie 74°C.

Menu

Menu

Zobacz wszystkie ()
Brak wyników wyszukiwania.

Aby dodać do ulubionych musisz być zalogowany.

Zaloguj się