Zobacz wszystkie ()
Brak wyników wyszukiwania.
0 Ulubione
Filtrowanie
Techniki kulinarne:
Kraj pochodzenia:
Trudność przygotowania:
Cena:
-

Gęś

( prod.)

W naszym sklepie mamy przyjemność przedstawić kolekcję wyjątkowych produktów z gęsi. Z dumą prezentujemy gamę wyselekcjonowanego mięsa, które odzwierciedla bogatą tradycję oraz najnowsze osiągnięcia w dziedzinie kulinarnej. Już od zamierzchłych czasów pieczona gęś serwowana jest podczas świąt i różnych ważnych uroczystości. W Polsce od kilku lat coraz bardziej zyskuje na popularności, a nasz kraj jest jednym z większych producentów w Europie.  Nasze gęsi pochodzą od najlepszych polskich producentów posiadających duże doświadczenie w produkcji mięsa najwyższej jakości. Gęsina jest mięsem dosyć tłustym, ale ten tłuszcz nadaje gęsi niesamowitej soczystości i smakowitości. Wytopiony podczas przygotowania będzie doskonały do wzmocnienia smaku klasycznych dodatków takich jak gotowane lub pieczone ziemniaki. 

405,15 zł
Waga opakowania
 • Cena za 100g: 57,88 zł
 • Cena za 100g:
  57,88 zł
 • Kraj pochodzenia: Węgry
Gęsie foie gras jest wychwalane przez koneserów smaku ze względu na niezwykle subtelną, delikatną konsystencję i wyrafinowany smak. Wyjątkowo aksamitne i rozpływające się w ustach mięso jest doskonałą przystawką,...
214,15 zł
 • Cena za 100g: 6,69 zł
 • Cena za 100g:
  6,69 zł
 • Kraj pochodzenia: Polska
Młoda polska gęś owsiana jest uważana za niezwykły przysmak. Jej hodowla opiera się na precyzyjnych wytycznych, zgodnie z którymi jest żywiona w głównej mierze zielonymi paszami, a przez ostatnie 3 tygodnie spośród...
82,76 zł
Waga opakowania
 • Cena za 100g: 7,88 zł
 • Cena za 100g:
  7,88 zł
Noga z młodej polskiej gęsi owsianej to niezwykła rozkosz dla podniebienia. Hodowla gęsi opiera się na rygorystycznych wytycznych, zgodnie z którymi jest ona karmiona wyłącznie naturalnymi paszami. W ciągu ostatnich 3...
116,64 zł
Waga opakowania
 • Cena za 100g: 12,28 zł
 • Cena za 100g:
  12,28 zł
 • Kraj pochodzenia: Polska
Wyjątkowo delikatna i soczysta pierś z młodej polskiej gęsi owsianej. Doskonała do przygotowania na wyjątkową okazję. Pyszna zarówno pieczona jak również smażona. Wyjątkowy smak mięso zyskuje dzięki specjalnej diecie....

Jak przygotować gęś

Jest mnóstwo przepisów jak przygotować gęś. Jest to mięso idealne na klasyczną pieczeń. Jeśli chodzi o praktyczne wskazówki przygotowania przed pieczeniem na pewno warto oczyścić ją z nadmiaru tłuszczu. Tłuszcz ten możesz wykorzystać do wielu dań. Możesz polać nim dodatki do gotowej pieczeni lub przygotować doskonały, aromatyczny sos pieczeniowy. Skórę gęsi nakłuwamy na całej powierzchni, aby umożliwić wydostanie się tłuszczu podczas pieczenia. Wytapiający się nadmiar, usuwaj za pomocą łyżki co ok. 30 minut.

Zwróć uwagę, że podobnie jak w innych przypadkach drobiu, podczas pieczenia pierś będzie dochodzić jako pierwsza i może się przesuszać, podczas gdy np. uda nie będą jeszcze gotowe. Można temu zapobiec przez częste podlewanie piersi wytopionym tłuszczem, by utrzymać jej soczystość. 

Gęś jest gotowa, gdy mięso ma ok. 70°C. Ważne jest także to czy robimy pieczeń z nadzieniem czy nie. Na każdy kg pieczeni bez nadzienia potrzebujemy od 20 do 30 minut. Dla pieczeni z nadzieniem odpowiednio od 35 do 45 minut. 

Najwyższa jakość gęsiny na każdą okazję

Gęś to nie tylko rodzaj mięsa na specjalne okazje, ale również sposób, by na co dzień cieszyć się wykwintnym smakiem. Każdy produkt został starannie wyselekcjonowany, aby zapewnić maksymalną przyjemność z jedzenia. Nasza oferta obejmuje między innymi całe gęsi, które są idealnym wyborem na rodzinne uroczystości, piersi, nogi oraz foie gras, znane z francuskiej kuchni jako prawdziwy przysmak dla smakoszy.

Tradycja i nowoczesność

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom miłośników tradycyjnych smaków, oferujemy gęsinę wypasaną w sposób gwarantujący zachowanie najwyższej jakości mięsa — zielonymi paszami oraz owsem. Jednocześnie, metody hodowli łączą w sobie najlepsze praktyki z nowoczesnym podejściem do dobrostanu zwierząt, co bezpośrednio przekłada się na wyjątkowość proponowanych przez nas wyrobów.

Od hodowcy na Twój stół

Podążając za trendami zrównoważonego rozwoju, zapewniamy, że nasze gęsi pochodzą z lokalnych, polskich hodowli. Dzięki temu każda z nich dostarczana jest do Twojego stołu z gwarancją świeżości i najwyższej jakości. Nasza oferta to nie tylko całe ptaki, ale także wyselekcjonowane części, takie jak piersi czy nogi, które stanowią doskonałą bazę do różnorodnych potraw. Mięso z gęsi zachwyca nie tylko bogatym smakiem i aromatem, ale stanowi także źródło cennych składników odżywczych. Jego soczystość i delikatność sprawiają, że staje się on głównym punktem każdej uczty – doskonały wybór dla tych, którzy pragną odkryć głębię smaku gęsiny.

Gwarancja smaku

Zobowiązujemy się dostarczać produkty, które nie tylko sprostają, ale i przekroczą oczekiwania nawet najbardziej wymagających koneserów. Proponowane przez nas wyroby są synonimem doskonałości, co zapewnia niepowtarzalność każdej chwili spędzonej przy stole. Zapraszamy do odkrycia pełni smaku, jaką niesie ze sobą nasza starannie wyselekcjonowana oferta gęsiny.

Menu

Menu

Zobacz wszystkie ()
Brak wyników wyszukiwania.

Aby dodać do ulubionych musisz być zalogowany.

Zaloguj się