Zobacz wszystkie ()
Brak wyników wyszukiwania.
0 Ulubione

Stek Teres Major

( prod.)

To powinno być odkrycie każdego miłośnika wołowiny. Teres Major steak znany także pod nazwami Petite Tender lub Chuck tender, to mały mięsień wycinany z łopatki wołowej. Zawiera on znikomą ilość tkanki tłuszczowej oraz tkanki łącznej. Dlatego pomimo stosunkowo niskiej marmurkowości, charakteryzuje się on fantastyczną kruchością i delikatnością mięsa. Mięsień ten nie wykonuje pracy motorycznej, w związku z tym jego struktura jest bardzo podobna do polędwicy wołowej. Ma niską zawartość tłuszczu, a mimo to charakteryzuje się bardzo dużą soczystością i smakowitością. To niezwykły kawałek mięsa. Koniecznie trzeba go spróbować. Doskonały zarówno na grilla jak i do przyrządzenia na domowej patelni.

Stek teres major Black Angus USA USDA CHOICE Stek teres major Black Angus USA USDA CHOICE
-10%
113,12 zł 125,69 zł
Waga opakowania
  • Kraj pochodzenia: Stany Zjednoczone
  • Klasa jakości: Black Angus USDA CHOICE
Teres Major steak USA Black Angus, znany także pod nazwami Petite Tender lub Chuck tender to mały mięsień wycinany z łopatki wołowej. Nie tylko wygląda jak mała polędwiczka. Jest także delikatny i kruchy niczym...

Jak przygotować steka Teres Major

Dzięki niskiej zawartości tłuszczu stek ten jest doskonały dla osób na diecie. Będzie znakomitym dodatkiem białkowym do sałatki. Genialny będzie przygotowany na grillu lub domowej patelni grillowej. Można smażyć go w całości lub pocięty na małe medaliony. Po usmażeniu można go cienko pociąć i umieścić w kanapce. Opcji serwowania i dodatków jest wiele. Warto zajrzeć do naszych przepisów na blogu. 

Teres major sam w sobie ma fantastyczny smak i nie potrzebuje dodatkowej marynaty, wystarczy mu odrobina soli i pieprzu do smaku. Doskonale nadaje się na grilla, jednak bardzo dobrze sprawdzi się także przygotowany techniką sous vide. Steka można zawinąć w boczek, co ma na celu zastąpienie niskiej zawartości marmurku. Ten zabieg podbije smak, ale zupełnie nie jest konieczny. Teres major jest niesamowicie delikatny i soczysty sam w sobie.  

Odkrycie jakościowe i atrakcyjna cena

Pomimo niebywałych walorów smakowych cena Teres Majora jest bardzo atrakcyjna w stosunku do tej jakości. Jednak z roku na rok coraz więcej osób odkrywa jego wyjątkowość, a ponieważ jest to malutki, dobrze ukryty mięsień i nie ma go w tuszy zbyt dużo, cena będzie wciąż rosła.

Menu

Menu

Zobacz wszystkie ()
Brak wyników wyszukiwania.

Aby dodać do ulubionych musisz być zalogowany.

Zaloguj się