Zobacz wszystkie ()
Brak wyników wyszukiwania.
0 Ulubione

Medaliony wołowe

( prod.)

Steki z ligawy wołowej. No cóż to brzmi trochę kontrowersyjnie. Niewiele osób powie, że ligawa wołowa (najtwardszy z mięśni udźca), nadaje się na steki. No i faktycznie. Żeby z ligawy zrobić steki, wołowina musi być ekstremalnie wysokiej jakości. Takiej jak oferowany przez nas black angus, dojrzewający minimum 40 dni. Amerykanie przygotowują tego steka najczęściej w formie zbliżonej do polskiego schabowego. Delikatnie rozbijają, dodają panierkę, a następnie smażą. My rekomendujemy do niego technikę duszenia w kremowym aromatycznym sosie. Podany z ziemniakami i warzywami może być doskonałą propozycją na pożywny, zdrowy obiad. Będzie też doskonały na tatara.

38,92 zł
  • Cena za 100g: 12,97 zł
  • Cena za 100g:
    12,97 zł
  • Kraj pochodzenia: Stany Zjednoczone
  • Klasa jakości: Black Angus USDA CHOICE
Medaliony z ligawy Black Angus USA to bardzo chuda wołowina, która najlepiej będzie smakowała w postaci podduszonych medalionów wołowych i podana z kremowym sosem np. grzybowym. Są one relatywnie tanie, dlatego...

Charakterystyka medalionów z ligawy

Medaliony z ligawy mają bardzo niską zawartość tłuszczu. Są więc idealne dla wszystkich na diecie niskotłuszczowej i sportowców potrzebujących wartościowego białka. Ligawa jako mięsień udźca wykonuje dużo pracy motorycznej, przez co struktura mięsa zawiera dużo tkanki łącznej i mięso jest znacznie twardsze niż w przypadku mięśni niemotorycznych.

Techniki gotowania, które najlepiej sprawdzą się w przypadku tego właśnie elementu, to duszenie lub smażenie w panierce. Możesz z medalionów stworzyć doskonale smaczne i delikatne danie. Musisz tylko wiedzieć, jak je przygotować. Zdecydowanie warto przed przygotowaniem zastosować zmiękczającą marynatę i marynować mięso nawet do 24h. Ewentualnie, można trochę rozbić mięso, tak jak rozbija się schab na schabowego. Warto uzupełnić danie aromatycznym, kremowym sosem. 

Jest także znakomitym kawałkiem mięsa dla miłośników tatara, a przy tym ma bardzo atrakcyjną cenę.

Menu

Menu

Zobacz wszystkie ()
Brak wyników wyszukiwania.

Aby dodać do ulubionych musisz być zalogowany.

Zaloguj się