Zobacz wszystkie ()
Brak wyników wyszukiwania.
0 Ulubione

Jeleń

( prod.)

Jeleń jest jednym z największych zwierząt żyjących w lasach na terytorium Polski. Ten niekwestionowany władca lasu budzi ogromny podziw i szacunek. Mięso z jelenia określane mianem szlachetnego, to najbardziej luksusowy gatunek dziczyzny. W zamierzchłych czasach jedynie, król miał prawo polować na te dostojne zwierzęta. Każdy rodzaj dziczyzny znajdujący się w naszej ofercie jest najwyższej jakości, ale czego byśmy nie zrobili i tak mięso z jelenia będzie uważane za najlepsze. Na tę opinię jeleń zapracował sobie oczywiście wykwintnym, wytrawnym smakiem mięsa. Różnorodność elementów i ich zastosowań kulinarnych daje nieskończone możliwości tworzenia niesamowitych, eleganckich dań na wyjątkową okazję.

28,00 zł
  • Kraj pochodzenia: Nowa Zelandia
Burgery wytwarzane z dziczyzny mogą cię zaskoczyć oryginalnym, a jednocześnie rewelacyjnym smakiem. Burger z jelenia jest jednym z najbardziej aromatycznych jakie można sobie wyobrazić i idealnie komponuje się z...
298,76 zł
Waga opakowania
  • Kraj pochodzenia: Polska
Comber z jelenia to prawdopodobnie najlepsze mięso, jakie można kupić z dziczyzny. Struktura mięsa niewiarygodnie krucha, a głębia smaku wprost epicka dzięki naturalnej diecie zwierząt opartej o owoce leśne, trawy i...
116,45 zł
Waga opakowania
  • Kraj pochodzenia: Polska
Udziec z jelenia bez kości to klasyczna propozycja na pyszną pieczeń z dziczyzny. Jeleń to król polskich lasów i z pewnością może być prawdziwym ukoronowaniem niejednej wyjątkowej uczty. Ten niesamowicie aromatyczny...
23,87 zł
Waga opakowania
  • Kraj pochodzenia: Polska
Gulasz z jelenia to pokrojona w kostkę dziczyzna najwyższej jakości z polskich lasów. Może być używana jako alternatywa dla gulaszu z wołowiny. Niesamowicie aromatyczna i pełna naturalnego, "dzikiego" smaku z owoców...

Jeleń w królewskim wydaniu

Pozycja tego dumnego zwierzęcia w leśnej hierarchii oraz wielowiekowa tradycja kulinarna naszego kraju sprawia, że jelenia można uznać za prawdziwego arystokratę w świecie mięsa z dziczyzny. Mięso jelenia gościło na królewskich stołach, podczas gdy poroża zdobiły ściany pałaców i pałacyków, świadcząc o umiejętnościach myśliwskich ówczesnych władców.

Nie bez znaczenia dla walorów mięsa i różnorodności zastosowań kulinarnych są gabaryty zwierzęcia. W porównaniu z innymi mieszkańcami lasu, jelenie są ogromne. Z jednej sztuki można przygotować zapas mięsa na długie miesiące lub wyprawić wspaniałą mięsną ucztę na kilkadziesiąt osób. W naszym sklepie nie trzeba zamawiać jednak całej sztuki. Można wybrać ulubiony element i przygotować wyjątkową ucztę dla mniejszego grona rodziny i przyjaciół.

Mięso z jelenia szlachetne i zdrowe

Bez względu na formę podania, mięso króla lasu jest bardzo zdrowe. Dzięki bogactwu białka będzie istotnym i ciekawym zarazem urozmaiceniem diety, także tej redukcyjnej. A zawarte w nim: witaminy, sole mineralne, wapń, potas, magnez i żelazo będą miały pozytywny wpływ na zdrowie i kondycję.

Jak przygotować jelenia

Mięso z jelenia ma intensywny smak dlatego nie musimy się bać marynowania mięsa. Nawet mocno ziołowa, aromatyczna marynata nie będzie w stanie zdominować smaku mięsa. Warto przygotować marynatę, która spowoduje dodatkowe kruszenie mięsa czyli z dodatkiem alkoholu na przykład marynata może zawierać: czerwone wino, rozmaryn i tymianek. Te składniki są bardzo proste, ale idealnie podkreślają walory smakowe mięsa z jelenia. Tak szlachetne mięso wymaga od kucharza zaangażowania i pewnego nakładu pracy, szacunku i atencji, za to zrewanżuje się wybitnym smakiem z nawiązką. Przepisy i kulinarne inspiracje jak przygotowywać dania z dziczyzny można też znaleźć na naszym blogu.

Burgery z jelenia

Jeśli chcemy spróbować jelenia w mniej wymagającej formie polecamy pyszne burgery. Te od razu można rozmrozić i przygotować na grillu lub patelni grillowej i już po chwili cieszyć się ich doskonałym smakiem z ulubionymi dodatkami.

Menu

Menu

Zobacz wszystkie ()
Brak wyników wyszukiwania.

Aby dodać do ulubionych musisz być zalogowany.

Zaloguj się