- Kraj pochodzenia: Nowa Zelandia
Filtrowanie
Comber jagnięcy
- Kraj pochodzenia: Anglia
- Kraj pochodzenia: Anglia
- Kraj pochodzenia: Nowa Zelandia
Charakterystyczny smak i aromat delikatnego combra jagnięcego
Comber jagnięcy to doskonała porcja mięsa bez dwóch zdań. Można go przygotowywać na wiele sposobów. Będzie doskonały z różnymi dodatkami, zarówno ziołowymi, jak i owocowymi. Znakomicie smakuje w wersji sauté. Pasuje do pieczywa, kasz, ziemniaków i innych warzyw. Ma bardzo delikatne i soczyste mięso, o rozpływającej się w ustach strukturze oraz charakterystyczny smak i aromat. Te cechy sprawiają, że jest uwielbiany przez dzieci, kobiety i mężczyzn szukających bardziej wyrafinowanych doznań kulinarnych. Każdy kto raz rozsmakuje się w combrze jagnięcym chce wracać do tego smaku jak najczęściej.
Jak przygotować comber jagnięcy
Możesz upiec go w całości lub przygotować w formie poręcznych kotlecików do smażenia lub grillowania. Kość nie tylko nadaje potrawie dodatkowego efektu wizualnego, i smakowego, ale także ułatwia konsumpcję. Comber jagnięcy najlepiej zamarynować na ok. 1,5h przed przygotowaniem w świeżych ziołach i aromatycznych przyprawach. Późniejsza obróbka termiczna nie zajmie dużo czasu. To bardzo delikatne mięso. Jedyne o czym musisz pamiętać to unikanie nadmiaru soli. Namiar soli w marynacie może "wyciągnąć" za dużo wilgoci, a jeszcze raz podkreślamy, że jest to bardzo delikatne mięso. Chcemy żeby pozostało maksymalnie soczyste i rozpływające się w ustach.
Comber jagnięcy możesz upiec w piekarniku, usmażyć na patelni lub przygotować na grillu w całości. Liczne przepisy znajdziesz na naszym blogu. Nie jest to takie trudne. Wymaga jednak pewnej wprawy. Na początku postępuj zgodnie ze wskazówkami z przepisów, a na pewno osiągniesz upragniony sukces kulinarny.
Dlaczego warto jeść jagnięcinę
Mięso jagnięce poza niezaprzeczalnymi walorami smakowymi jest również bardzo zdrowe. Pochodzące z jagniąt do 12 miesiąca życia jest niskokaloryczne. Ponadto dostarcza wielu składników mineralnych, witamin i aminokwasów wspomagając zbilansowaną dietę. Ograniczona ilość tłuszczów nasyconych pozwala utrzymać cholesterol w ryzach. Coraz częściej mówi się także o jej przeciwutleniających i antynowotworowych właściwościach. Jest także źródłem kwasu foliowego, witamin z grupy B, a także: fosforu, potasu, sodu, żelaza i cynku.