Zobacz wszystkie ()
Brak wyników wyszukiwania.
0 Ulubione

Picanha okrywa krzyżowej

( prod.)

Czy wiesz, że picanha jest droższa w Ameryce Południowej niż polędwica? W Argentynie czy Brazylii ten element uchodzi za jeden z najcenniejszych w całej tuszy wołowej. W tamtym regionie spożywa się najwięcej mięsa wołowego na świecie, a picanha z grilla to zdecydowanie najbardziej ukochana część mięsa. Powodem tej niekwestionowanej fascynacji jest oczywiście smak. Niesamowicie intensywny i satysfakcjonujący dla mięsożerców na całym świecie. Charakterystyczna okrywa tłuszczu na jej powierzchni, podczas grillowania, wnika do mięsa i nadaje mu wręcz legendarnego smaku i soczystości. Przygotuj ją w stekach lub w stylu brazylijskim na szpadach, aby poczuć się jak podczas karnawału w Rio.

377,42 zł
Waga opakowania
  • Kraj pochodzenia: Stany Zjednoczone
  • Klasa jakości: Black Angus USDA CHOICE
Picanha Black Angus USA jest najlepszą częścią udźca wołowego. Jest ukochanym elementem w Ameryce Południowej i jest tam droższa niż polędwica. Na jej powierzchni znajduje się ok. 1,5 cm warstwa tłuszczu, która...
148,44 zł
Waga opakowania
  • Kraj pochodzenia: Polska
Picanha młoda jałówka to jeden z naszych ulubionych elementów zarówno na steki jak i do techniki BBQ. To przepyszny kawałek mięsa z krzyżowej wołowej. Bardzo popularny i uznawany za jeden z najlepszych w Ameryce...

Z jakiej części tuszy pochodzi picanha

Picanha to inaczej okrywa krzyżowej (M. gluteobiceps). Jest to jeden z mięśni udźca (krzyżowej). Element jest dosyć chudym mięśniem samym w sobie, natomiast zostawiona jest na nim około półtora centymetrowa warstwa tłuszczu, która podczas przyrządzania wytapia się i dodaje smakowitości oraz soczystości. Element ten jest najbardziej doceniany przez miłośników wołowiny w Argentynie i Brazylii za intensywny, pełny smak mięsa.

Przygotuj ją w stekach lub grilluj na szpadach. Możesz też upiec ją w całości. W każdej formie będzie smakować genialnie.

Menu

Menu

Zobacz wszystkie ()
Brak wyników wyszukiwania.

Aby dodać do ulubionych musisz być zalogowany.

Zaloguj się