Zobacz wszystkie ()
Brak wyników wyszukiwania.
0 Ulubione

Perliczka

( prod.)

Perliczka to średniej wielkości, ciekawie ubarwiony ptak, który skrywa pod piórami prawdziwy skarb. Mięso z perliczki smakiem przypomina odrobinę bażanta, ale jest o wiele łatwiejsze w przygotowaniu. Jest także znacznie bardziej sprężyste i soczyste. Był czas, gdy ten pochodzący z Afryki gatunek zamieszkiwał większość polskich gospodarstw. Ceniono go za łatwość hodowli, która dzięki niewielkim wymaganiom i małym kosztem dostarczał niesamowicie smacznego i pożywnego mięsa. Po latach wraca na stoły w wielkim stylu. Nie ma w tym nic dziwnego ponieważ jest to jeden z najzdrowszych rodzajów drobiu i najsmaczniejszych. 

67,83 zł
  • Kraj pochodzenia: Francja
Perliczka ma niezwykle delikatne i smakowite mięso, które stanowi źródło witamin i cennych protein o bardzo niskiej zawartości tłuszczu. Jest to doskonała propozycja dla wszystkich dbających o zdrową dietę. Idealnie...
52,92 zł
Waga opakowania
  • Kraj pochodzenia: Francja
Filet z perliczki zachwyca wybitną delikatnością i soczystością mięsa. Jest to wspaniała, zdrowa alternatywa dla mięsa z kurczaka. Francuzi znani są z zamiłowania do drobiu premium, dlatego dokładają wszelkich starań...

Najważniejsza jakość i smak mięsa z perliczki

Drób nie ma obecnie najlepszej opinii mimo to jest w Polsce zdecydowanym liderem, jeśli chodzi ilość spożycia w kg per capita. Informacje o sposobach i czasie trwania hodowli konwencjonalnej kurczaków, a także ilości antybiotyków w ich mięsie może zniechęcać świadomych konsumentów do ich zakupu.

W trosce o zdrowie naszych klientów wprowadziliśmy do oferty filety i tuszki z perliczki, której hodowla jest prowadzona całkowicie w zgodzie z naturą. Jest to drób klasy premium, który może stanowić zdrową alternatywę. Powinny się nią zainteresować osoby przestrzegające zdrowej diety oraz te marzące o zrzuceniu zbędnych kilogramów. Znakomite będzie też dla cukrzyków. Mięso tego ptaka jest lekkostrawne i bogate w aminokwasy oraz fosfor, magnez i żelazo. A ponad wszystkimi walorami zdrowotnymi ma także pyszny, naturalny smak, który pamiętamy z czasów dzieciństwa.

Jak przygotować perliczkę

Dla osób, które mają mniejszą wiarę w swój talent kulinarny zapewniamy, że perliczka jest bardzo prosta i szybka w przygotowaniu. Pod względem wyglądu i smaku przypomina odrobinę dzikie ptactwo np. bażanta. Ale co działa na jej korzyść, jest tańsza i znacznie mniej wymagająca podczas gotowania. W przeciwieństwie do wymienionego już bażanta, jest bardzo delikatna i krucha. Nie ma więc potrzeby pozostawienia jej do skruszenia czy marynowania przed obróbką termiczną. Oczywiście można to zrobić, by mięso nabrało wyraźniejszego smaku.

Charakteryzuje się bardzo dużą różnorodnością zastosowań kulinarnych. Doskonała na rosół, do pieczenia, na grilla lub jako dodatek do sałatki. Sprawdzi się zarówno w towarzystwie wyrazistych dodatków np. pomarańczy, jak i delikatnego wina.

Przygotowując przestrzegaj dokładnie przepisu. Jest to chude mięso, chwila nieuwagi może doprowadzić do jego przesuszenia. Przepisy można znaleźć na naszym blogu.

Menu

Menu

Zobacz wszystkie ()
Brak wyników wyszukiwania.

Aby dodać do ulubionych musisz być zalogowany.

Zaloguj się