Zobacz wszystkie ()
Brak wyników wyszukiwania.
0 Ulubione

Stek Tri tip

( prod.)

Tri tip steak to fantastyczny stek wycinany z ogonka krzyżowej wołowej. Krzyżowa to mięsień udźca znajdujący się w okolicach grzbietu tuszy wołowej. Tego steka (jeśli jest wycinany z wysokiej jakości wołowiny) wyróżnia naprawdę duży przerost marmurkowości. Pomimo pięknej marmurkowości, nie będzie jednak tak kruchy i delikatny jak antrykot. Będzie stawiał nieco większy opór na zębie, podobnie do rostbefu. Wyróżni się natomiast intensywnym mięsnym aromatem. Jest on doceniany przez fanów konkretnego mięsnego smaku. Ma także charakterystyczny pasek okrywy tłuszczowej na jednej z krawędzi steka. To kolejne podobieństwo do rostbefu. Trójkątny kształt mięśnia sprawia, że wycięte z niego steki mają dość nieregularne kształty. Ale są dosyć grube, więc bez względu na kształt świetnie sprawdzą się na grillu.

77,60 zł
Waga opakowania
  • Kraj pochodzenia: Stany Zjednoczone
  • Klasa jakości: Black Angus USDA CHOICE
Tri tip steak Black Angus USA znany jest również pod nazwami "The Newport" lub "Santa Maria" i jest bardzo popularny w Kalifornii i Ameryce Południowej. Wycinany jest przez naszych rzeźników z mięśnia krzyżowej co...

Z jakiej części wycinamy stek tri tip

Stek Tri tip ręcznie wycinamy w naszym zakładzie z najwyższej jakości amerykańskiej wołowiny Black Angus. Sprowadzamy chłodzone elementy (mięsień w kształcie trójkąta M. tensor fasciae), a następnie porcjujemy na steki i pakujemy vacuum. Tego steka wyróżnia bardzo duży przerost marmurkowości, która gwarantuje soczystość i smakowitość.

Jak przyrządzać stek tri tip

Pamiętajmy, że zawiera bardzo dużą ilość marmurkowości. Musimy ten tłuszcz rozpuścić, by soki dobrze wniknęły w całą strukturę mięsa i nadały mu pysznego, maślanego smaku. Do tego potrzebna nam jest bardzo dobrze rozgrzana patelnia lub bardzo mocno rozgrzany grill. Obracamy tego steka cały czas, aż porządnie dojdzie do porządnej karmelizacji cukrów na jego powierzchni. Jest to mięsień udźca, więc nie należy do najbardziej kruchych. Dlatego też można go trochę zamarynować i potrzymać kilka godzin w lodówce. Np. z jakąś lekko tenderyzującą marynatą z dodatkiem kwaśnego soku ananasa lub limonki. Ma na tyle intensywny mięsny smak, że marynata tak łatwo go nie zdominuje. Marynowanie nie jest jednak konieczne. Sezonowana, amerykańska wołowina black angus bez marynowania też będzie niesamowicie krucha, soczysta i smakowita nawet w przypadku mięśni udźca. 

Menu

Menu

Zobacz wszystkie ()
Brak wyników wyszukiwania.

Aby dodać do ulubionych musisz być zalogowany.

Zaloguj się