Steki z kangura

STEKI Z KANGURA DZICZYZNA Z OCEANII

Jeśli myślisz, że szczytem ekstrawagancji jest jedzenie dziczyzny, to co powiesz o mięsie kangura? W rodzimej Australii traktowane jest podobnie jak w Polsce sarnina czy jelenina. Co oznacza, że na stół trafia rzadko. A szkoda, bo jego przygotowanie jest bardzo proste, a kruchością może konkurować z najlepszymi kawałkami wołowiny. Do tego jest chude i pełne białka i żelaza.

ZEW NATURY W KAŻDYM KAWAŁKU

Silny i szybki – taki właśnie jest kangur. Wielkość mięśni zawdzięcza wielu kilometrom pokonywanym każdego dnia. Hodowcy dbają o to by każde zwierzę miało codziennie zapewnioną odpowiednią dawkę ruchu. To niezwykle ważne dla jakości pozyskiwanego z nich mięsa.

O zaskakującym smaku decyduje dieta kangurów. Są one wypasane na obszarach o bardzo zróżnicowanej roślinności od prerii po lasy. W tych samych warunkach żyją wolne jednostki. Zwierzęta te odżywiają się bardzo różnorodnie, co czuć w trakcie konsumpcji. Steki z kangura są delikatniejsze, mniej aromatyczne niż rodzima dziczyzna. Wyczuć w nich można subtelną słodycz. 

JAK PRZYGOTOWAĆ STEKI Z KANGURA

Dostępne w naszym sklepie porcje są zamrożone. Po rozmrożeniu, steki z kangura są gotowe do obróbki. Możesz od razu wrzucić je na ruszt, traktując podobnie jak chudszy kawałek wołowiny.

Jeśli zależy ci na podbiciu walorów smakowych, polecamy przygotowanie marynaty, w której mięso spędzi parę godzin. Jej składniki zależą tylko od twojej inwencji. Steki z kangura odnajdą się zarówno w towarzystwie prostych przypraw z oliwą z oliwek, sokach z cytrusów,  a nawet wina.

Cena

Etykiety

Pokaż wyniki (1)
Steki z kangura
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po:

Stek z kangura - Australia

Waga 250g - produkt mrożony

Indeks katalogowy: Kan000003

Mięso kangura zaliczane jest do egzotycznej dziczyzny o walorach smakowych, które doceniają smakosze oryginalnych smaków na całym świecie. Dzisiaj sam możesz sprawdzić dlaczego.

  • Cena PLN za 100 g:
    • 16,74
  • Kraj pochodzenia:
  • Waga opakowania [kg]:
    • 0,25
9,65 USD brutto
Średnio
Realizacja do 2 dni